Рус
Главная   /  Официальные документы
Указ № 561 ад 3 снежня 2014 г.

Аб узнагароджанні дзяржаўнымі ўзнагародамі Рэспублікі Беларусь

За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, дасягненне высокіх вытворчых паказчыкаў у прамысловасці і будаўніцтве, значны асабісты ўклад у развіццё навуковай дзейнасці, грамадзянскай авіяцыі, сродкаў сувязі, сферы аховы здароўя, адукацыі, мастацтва, культуры і спорту:

1. Узнагародзіць:

ордэнам ”За службу Радзіме“ III ступені

Сухавілу Сяргея Міхайлавіча

камандзіра 382-га асобнага гвардзейскага мабільнага батальёна 38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных Сіл, падпалкоўніка

Хузяхметава Аляксея Фарытавіча

камандзіра 381-га асобнага гвардзейскага мабільнага батальёна 38-й асобнай гвардзейскай мабільнай брыгады Узброеных Сіл, маёра

Шышова Сяргея Міхайлавіча

начальніка дзяржаўнай установы ”Галоўнае ўпраўленне будаўніцтва і эксплуатацыі Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь“, палкоўніка

ордэнам Пашаны

Лабачова Анатолія Леанідавіча

трэнера-выкладчыка аддзялення цяжкай атлетыкі ўстановы адукацыі ”Магілёўскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву“

Нiкалайкiна Вiктара Паўлавiча

старшыню Вiцебскага гарвыканкама

Пыркiна Аляксандра Аляксандравiча

камандзiра паветранага судна ”Боiнг-737“ авiяцыйнага атрада адкрытага акцыянернага таварыства ”Авіякампанія ”Белавія“

Хвастова Міхаіла Міхайлавіча

Пастаяннага прадстаўніка Рэспублікі Беларусь пры Аддзяленні ААН і іншых міжнародных арганізацыях у г.Жэневе (Швейцарская Канфедэрацыя)

ордэнам Францыска Скарыны

Старычонка Васілія Дзянісавіча

дэкана факультэта беларускай і рускай філалогіі ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

медалём ”За адзнаку ў воінскай службе“

Лазаркова Сяргея Мікалаевіча

афіцэра аператыўнай групы асобага атрада спецыяльнага прызначэння 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, маёра

Плеску Сяргея Уладзіміравіча

камандзіра верталётнай эскадрыллі 181-й баявой верталётнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка

медалём ”За працоўныя заслугі“

Ажгірэвіч Алену Мікалаеўну

начальніка аддзела арганізацыі мытнага кантролю Брэсцкай мытні

Альхоўскага Анатолія Анатольевіча

цесляра будаўнічага ўпраўлення № 167 адкрытага акцыянернага таварыства ”Мазырпрамбуд“

Аначанку Дзмітрыя Уладзіміравіча

трэнера па навукова-метадычнай рабоце дзяржаўнай установы фізічнай культуры
і спорту ”Клуб па хакеі на траве ”Мінск“

Андаралу Аляксандра Іванавіча

першага прарэктара ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Бальчунаса Артура Адальфасавiча

мантажнiка будаўнiчых канструкцый фiлiяла ”Будаўнiчае ўпраўленне № 213“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнiчы трэст № 25“, г.Баранавічы

БарышчукаАляксандра Уладзiмiравiча

прараба фiлiяла ”Будаўнiчае ўпраўленне № 25“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнiчы трэст № 2“, г.Драгічын

Бацанкова Васілія Іванавіча

мантажніка сувязі – спайшчыка філіяла № 4 адкрытага акцыянернага таварыства ”Белсувязьбуд“, г.Магілёў

Бондар Ганну Францаўну

загадчыка Касцяшоўскага фельчарска-акушэрскага пункта ўстановы аховы здароўя ”Уздзенская цэнтральная раённая бальніца“

Бранавiцкага Вiктара Казiмiравiча

камандзіра паветранага судна ”Боінг-737“ авіяцыйнага атрада адкрытага акцыянернага таварыства ”Авіякампанія ”Белавія“

Вештарта Казiмiра Iгнацьевiча

мантажнiка тэхналагiчнага абсталявання
i звязаных з iм канструкцый фiлiяла ”Другое мантажнае ўпраўленне“ адкрытага акцыянернага таварыства ”ПРАМТЭХМАНТАЖ“

Галубовіч Ганну Паўлаўну

загадчыка Чучавіцкай участковай бальніцы ўстановы аховы здароўя ”Лунінецкая цэнтральная раённая бальніца“

Герасіменку Васілія Лаўрэнцьевіча

брыгадзіра комплекснай брыгады, цесляра філіяла ”Будаўнічае ўпраўленне № 117“ ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомельпрамбуд“

Грыгор’ева Анатолія Іванавіча

загадчыка аптэкі № 128 в.Рубяжэвічы цэнтральнай раённай аптэкі № 7 Стаўбцоўскага раёна гандлёва-вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Мінская Фармацыя“

Грыневiча Уладзiмiра Рыгоравiча

муляра, брыгадзіра брыгады муляраў філіяла ”Будаўнічае ўпраўленне № 117“ ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомельпрамбуд“

Губаша Уладзіміра Аляксандравіча

галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя ”Дзяржынская цэнтральная раённая бальніца“

Гузянкову Таццяну Аркадзьеўну

начальніка цэха па прадастаўленні паслуг вытворчасці ”Мінская пошта“ рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства паштовай сувязі ”Белпошта“

Гутарава Пятра Іванавіча

загадчыка отарыналарынгалагічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Магілёўская гарадская бальніца хуткай медыцынскай дапамогі“

Гуціна Аляксандра Сямёнавіча

трэнера-выкладчыка лёгкай атлетыкі вучэбна-спартыўнай установы ”Аршанская дзяржаўная спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 2“

Данілава Андрэя Аляксеевіча

кабельшчыка-спайшчыка ўчастка развіцця Мінскага раённага цэха электрасувязі Мінскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі ”Белтэлекам“

Дземянцея Васілія Іванавіча

начальніка Гродзенскай рэгіянальнай мытні

Дзірко Сямёна Уладзіміравіча

машыніста аўтамабільнага крана адкрытага акцыянернага таварыства ”Упраўленне механізацыі № 79“, г.Мінск

Драздоўскага Канстанціна Вікенцьевіча

намесніка дырэктара па дзіцячай кардыяхірургіі дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр ”Кардыялогія“ Міністэрства аховы здароўя Рэспублікі Беларусь“

Жукава Ігара Васільевіча

загадчыка міжраённага ўралагічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Нясвіжская цэнтральная раённая бальніца“

Забаўскага Мікалая Міхайлавіча

дэкана гістарычнага факультэта ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Зуева Уладзiмiра Мiкалаевiча

слесара-рамонтнiка ўчастка гiдраўлiкi механаслужбы электрасталеплавiльнага цэха № 2 адкрытага акцыянернага таварыства ”Беларускі металургічны завод – кіруючая кампанія холдынга ”Беларуская металургічная кампанія“

Iгралава Юрыя Фёдаравiча

iнжынера-тэхнолага адкрытага акцыянернага таварыства ”Упраўленне механізацыі № 88“, г.Мінск

Ісачкіна Віктара Панцялеевіча

галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя
”10-я гарадская клінічная бальніца“, г.Мінск

Кавалеўскага Міхаіла Аляксандравіча

галоўнага інжынера Брэсцкага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі ”Белтэлекам“

Кавалеўскую Святлану Рамуальдаўну

намесніка генеральнага дырэктара па вытворчасці адкрытага акцыянернага таварыства ”Кіруючая кампанія холдынга ”Слоніммэбля“

Кавалёва Дзмітрыя Барысавіча

майстра ўчастка па рамонце кузаўнога                   і ўнутрывагоннага абсталявання маторна-вагоннага дэпо Мінск транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Мінскае аддзяленне Беларускай чыгункі“

Кавалёва Сяргея Мікалаевіча

вядучага інжынера па тэхнічным абслугоўванні, рамонце і дыягностыцы авіяцыйнай тэхнікі цэха тэхнічнага абслугоўвання авіяцыйнай тэхнікі авіяцыйна-тэхнічнай базы адкрытага акцыянернага таварыства ”Авіякампанія ”Белавія“

Канявалаву Наталлю Юр’еўну

прарэктара па вучэбнай рабоце і міжнародных сувязях установы адукацыі ”Віцебскі дзяржаўны ордэна Дружбы народаў медыцынскі ўніверсітэт“

Каралькова Мікалая Уладзіміравіча

цесляра-бетоншчыка будаўнічага ўпраўлення № 257 адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнічы трэст № 20“, г.Светлагорск

Князева Андрэя Уладзіміравіча

начальніка аддзела персанальных менеджараў дэпартамента карпаратыўнага бізнесу адкрытага акцыянернага таварыства ”Белзнешэканамбанк“

Конанаву Марыю Іванаўну

загадчыка Першамайскай участковай бальніцы ўстановы аховы здароўя ”Шчучынская цэнтральная раённая бальніца“

Корбут Ганну Васільеўну

начальніка ўчастка па пашыве загатовак Мінскага абутковага адкрытага акцыянернага таварыства ”Луч“ – кіруючая кампанія холдынга ”Абутак – ”Луч“

Кудыму Леанiда Дзмiтрыевiча

памочнiка майстра хiмiка-прадзiльнага цэха па вытворчасцi сiнтэтычных валокнаў завода штучнага валакна адкрытага акцыянернага таварыства ”СветлагорскХiмвалакно“

Кузняцову Людмілу Аляксееўну

дырэктара закрытага акцыянернага таварыства Аршанскай прамыслова-гандлёвай фірмы ”Світанак“

Купрэева Пятра Паўлавiча

мантажнiка будаўнiчых канструкцый фiлiяла ”Будаўнiчае ўпраўленне № 223“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнiча-мантажны трэст № 40“, г.Жлобін

Лаўрыновiча Вадзiма Валер’евiча

прараба філіяла ”Будаўнічае ўпраўленне № 83“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнічы трэст № 8“, г.Брэст

Луковіча Ігара Іванавіча

намесніка начальніка Гомельскай мытні па арганізацыі мытнага афармлення і кантролю

Маісеева Паўла Іванавіча

загадчыка аддзела арганізацыі супрацьракавай барацьбы дзяржаўнай установы ”Рэспуб-ліканскі навукова-практычны цэнтр анкалогіі і медыцынскай радыялогіі імя М.М.Аляксандрава“

Макарыну-КібакЛюдмілу Эдуардаўну

дырэктара дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр отарыналарынгалогіі“

Малашкевіча Яўгенія Яфімавіча

загадчыка эндаскапічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая абласная бальніца“

Марчанку Вадзіма Канстанцінавіча

загадчыка 1-га анкалагічнага хірургічнага таракальнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Магілёўскі абласны анкалагічны дыспансер“

Молчана Міхаіла Аляксандравіча

намесніка галоўнага інжынера адкрытага  акцыянернага таварыства ”Упраўленне механізацыі № 88“, г.Мінск

Назарава Уладзіміра Анатольевіча

электразваршчыка ручной зваркі філіяла адкрытага акцыянернага таварыства ”Магілёўтэхмантаж“ Бабруйскага мантажнага ўпраўлення

Нiкалаенку Юрыя Рыгоравiча

сталявара электрапечы ўстаноўкi пазапечнай апрацоўкi сталi электрасталеплавiльнага цэха № 1 адкрытага акцыянернага таварыства ”Беларускі металургічны завод – кіруючая кампанія холдынга ”Беларуская металургічная кампанія“

Петкевіча Аляксандра Сяргеевіча

вядучага навуковага супрацоўніка групы навукова-арганізацыйнага забеспячэння праграм дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр эпідэміялогіі і мікрабіялогіі“

Пшэбылінскага Валянціна Эдуардавіча

загадчыка радыелагічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкі абласны анкалагічны дыспансер“

Рогаўцэву  Валянціну Іванаўну

дырэктара дзяржаўнай спецыялізаванай вучэбна-спартыўнай установы ”Магілёўская гарадская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 4“

Рудзько Аляксандра Ігнатавіча

брыгадзіра комплекснай брыгады адкрытага акцыянернага таварыства ”Упраўленне механізацыі № 88“ 

Салівончыка Сяргея Паўлавіча

намесніка галоўнага ўрача па хірургічнай дапамозе ўстановы ”Гомельскі абласны клінічны кардыялагічны цэнтр“

Саўчука  Васiля Пятровiча

электразваршчыка ручной зваркі філіяла Спецыялiзаванае будаўнiчае ўпраўленне – 159 адкрытага акцыянернага таварыства ”ТРЭСТ № 26 ЖАЛЕЗАБЕТОНМАНТАЖ“, г.Брэст

Сашняніна  Аляксандра Паўлавіча

трэнера-выкладчыка ўстановы ”Спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 3 г.Пінска“

Сінякова Анатоля Леанідавіча

прафесара кафедры тэхнічнай эксплуатацыі авіяцыйнага абсталявання ўстановы адукацыi ”Мінскi дзяржаўны вышэйшы авіяцыйны каледж“

Скрагіну Алену Міхайлаўну

намесніка дырэктара па навуковай рабоце дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр пульманалогіі і фтызіятрыі“  

Сямёнава  Яўгенія Валер’евіча

загадчыка нейрахірургічнага аддзялення ўстановы аховы здароўя ”Віцебская абласная клінічная бальніца“

Сямяняку Сяргея Пятровіча

вытворцу шклопакетаў прыватнага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Спектр Экспрэс“, г.Мінск

Тамашэвіча Іосіфа Вікенцьевіча

начальніка Пастаўскага раённага вузла электра-сувязі Віцебскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі ”Белтэлекам“

Толкуна Сяргея Расцiслававiча

прараба будаўнiчага ўпраўлення аддзелачных работ № 52 адкрытага акцыянернага таварыства ”Гроднапрамбуд“

Уласаву  Вольгу Анатольеўну

трэнера-выкладчыка па скачках на батуце дзяржаўнай вучэбна-спартыўнай установы ”Віцебская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 1“

Улезко Алену Альбертаўну

намесніка дырэктара па педыятрыі дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр ”Маці і дзіця“ Міністэрства аховы здароўя Рэспублікі Беларусь

Фёдарава Сяргея Андрэевіча

намесніка начальніка ўпраўлення арганізацыі мытнага кантролю Дзяржаўнага мытнага камітэта

Фрыдкіна Яфіма Аркадзьевіча

генеральнага дырэктара ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомельпрамбуд“

Фурашова Руслана Васiльевiча

старшыню Вiцебскага райвыканкама

Хамянок Наталлю Вiктараўну

аператара кручэння i выцяжкi цэха гарачай выцяжкi i тэкстуравання завода полiэфiрнай тэкстыльнай нiткi адкрытага акцыянернага таварыства ”СветлагорскХiмвалакно“

Хрушча Андрэя Алегавіча

начальніка аддзела інфармацыйных тэхналогій і абароны інфармацыі Віцебскай мытні

Церашкову  Людмілу Пятроўну

загадчыка Шайцераўскай урачэбнай амбулаторыі ўстановы аховы здароўя ”Верхнядзвінская цэнтральная раённая бальніца“

Цярэшчанку Мiхаiла Якаўлевiча

начальнiка ўчастка (ад’юстажа станаў гарачай пракаткi 320, 150, 850) сортапракатнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства ”Беларускі металургічны завод – кіруючая кампанія холдынга ”Беларуская металургічная кампанія“

Чарнянка Паўла Паўлавіча

слесара-электрамантажніка адкрытага акцыя-нернага таварыства ”Упраўленне механізацыі № 79“, г.Мінск

Шастюка  Андрэя Міхайлавіча

загадчыка аддзялення трансплантацыі ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая абласная бальніца“

Шлеміну Маю Мікалаеўну

намесніка начальніка 48-га аддзялення паштовай сувязі аб’яднанага цэха паштовай сувязі Гомельскага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства паштовай сувязі ”Белпошта“

Шукеля Станіслава Феліксавіча

электрамеханіка сродкаў радыё і тэлебачання абласнога пункта выдзялення праграм радыётэлевізійнага цэха міжгародняга вузла электрасувязі № 5 філіяла ”Міжгародняя сувязь“ рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электрасувязі ”Белтэлекам“

Шунько Івана Сяргеевіча

брыгадзіра мантажнікаў тэхналагічнага абста-лявання і звязаных з ім канструкцый адкрытага акцыянернага таварыства ”Нафтазаводмантаж“, г.Наваполацк

Шчадрова Пятра Пятровіча

намесніка галоўнага інжынера адкрытага акцыянернага таварыства ”Нафтазаводмантаж“, г.Наваполацк

 

Шэнца  Мікалая Іванавіча

начальніка аддзела суправаджэння вылічальных сетак і інфармацыйных тэхналогій Мінскай цэнтральнай мытні

Юроўскага Мікалая Мікалаевіча

галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя ”Гарадская клінічная інфекцыйная бальніца“, г.Мінск

Яфрэмава Барыса Сяргеевiча

старшыню Лепельскага райвыканкама


медалём Францыска Скарыны

Азаркевіча Ягора Дзмітрыевіча

артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы ”Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь“

Аношку Ігара Мікалаевіча

артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы ”Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь“

Асаёнка  Андрэя Мікалаевіча

артыста балета вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай установы ”Беларускі дзяржаўны заслужаны харэаграфічны ансамбль ”Харошкі“

Бадака Аляксандра Мікалаевіча

намесніка дырэктара – галоўнага рэдактара рэдакцыі часопіса ”Полымя“ рэдакцыйна-выдавецкай установы ”Выдавецкі дом ”Звязда“

Васільца Сяргея Іванавіча

загадчыка кафедры матэматычнага аналізу матэматычнага факультэта ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Волкаву Людмілу Аляксандраўну

артыста драмы – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы культуры ”Гродзенскі абласны драматычны тэатр“

Гаўрылаву Ульяну Іванаўну

артыста камерна-інструментальнага і вакальнага ансамбля вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай установы ”Беларускі дзяржаўны заслужаны харэаграфічны ансамбль ”Харошкі“

Гінько Уладзіміра Анатольевіча

дырыжора камерна-інструментальнага і вакальнага ансамбля вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай установы ”Беларускі дзяржаўны заслужаны харэаграфічны ансамбль ”Харошкі“

Гулевiча Мiкалая Юр’евiча

аглядальнiка рэдакцыi газеты ”Сельмашавец“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомсельмаш“

Ждановіч Наталлю Уладзіміраўну  

дэкана факультэта пачатковай адукацыі ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Касовіча Аляксандра Валер’евіча

дэкана факультэта сацыяльна-педагагічных тэхналогій установы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Кебіч  Людмілу Антонаўну

старшыню Гродзенскага абласнога аддзялення грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“

Мікуліч  Ларысу Емяльянаўну

артыста тэатра лялек – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы культуры ”Гродзенскі абласны тэатр лялек“

Новік Любоў Леанідаўну

артыста балета вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай установы ”Беларускі дзяржаўны заслужаны харэаграфічны ансамбль ”Харошкі“

Пяткевіча Сяргея Лаўрэнцьевіча

вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы ”Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь ”Брэсцкі акадэмічны тэатр драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі“

Рубаніка Васілія Васільевіча

дырэктара дзяржаўнай навуковай установы ”Iнстытут тэхнічнай акустыкі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі“

Фокіну  Ганну Аляксандраўну

артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы ”Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь“

Шпунта Аркадзя Самуілавіча

загадчыка аддзела навукова-рэстаўрацыйных майстэрань установы ”Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь“

Якубец Алену Віктараўну

артыста балета вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай установы ”Беларускі дзяржаўны заслужаны харэаграфічны ансамбль ”Харошкі“

2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:

”Заслужаны артыст Рэспублікі Беларусь“

Александровіч Маргарыце Віктараўне

артысту-вакалісту, вядучаму майстру сцэны ўстановы ”Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь ”Беларускі дзяржаўны акадэмічны музычны тэатр“

Ляўчук Тамары Барысаўне

вядучаму майстру сцэны дзяржаўнай установы ”Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь ”Брэсцкі акадэмічны тэатр драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі“

Мятліцкаму Міхаілу Васільевічу

вядучаму майстру сцэны дзяржаўнай установы ”Заслужаны калектыў Рэспублікі Беларусь ”Брэсцкі акадэмічны тэатр драмы імя Ленінскага камсамола Беларусі“

Шурману  Леаніду Барысавічу

члену грамадскага аб’яднання ”Беларускі саюз музычных дзеячаў“

”Заслужаны дзеяч мастацтваў Рэспублікі Беларусь“

Алданаву  Мікалаю Міхайлавічу

дырэктару Магілёўскага філіяла ўстановы адукацыі ”Беларуская дзяржаўная акадэмія музыкі“  

Елісеенкаву  Алегу Мікалаевічу

кампазітару, дацэнту кафедры мастацтва эстрады факультэта музычнага мастацтва ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры і мастацтваў“

”Заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь“

Дарохінай  Ірыне Аляксандраўне

дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі ”Дзіцячая харэаграфічная школа мастацтваў № 1 г.Мінска“

Мальцаву  Сяргею Леанідавічу

генеральнаму дырэктару дзяржаўнай установы ”Тэлекампанія ”Ваен ТБ“ Міністэрства абароны Рэспублікі Беларусь“

Сароку Уладзіміру Мікалаевічу

дырэктару дзяржаўнай установы ”Рэспубліканская навуковая медыцынская бібліятэка“

”Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь“

Алейнікавай Вользе Вітальеўне

дырэктару дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр дзіцячай анкалогіі, гематалогіі і імуналогіі“  

Круцько Мiкалаю Паўлавiчу

генеральнаму дырэктару дзяржаўнага навукова-вытворчага аб’яднання ”Хімічныя прадукты         і тэхналогіі“ – дырэктару дзяржаўнай навуковай установы ”Інстытут агульнай і неарганічнай хіміі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі“

Падпалаву Уладзіславу Паўлавічу

загадчыку кафедры тэрапіі № 1 факультэта павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі кадраў установы адукацыі ”Віцебскі дзяржаўны ордэна Дружбы народаў медыцынскі ўніверсітэт“

”Заслужаны работнік адукацыі Рэспублікі Беларусь“

Цыркуну  Івану Іванавічу

загадчыку кафедры педагогікі ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

Шлыкаву Уладзіміру Уладзіміравічу

прарэктару па вучэбнай рабоце ўстановы адукацыі ”Беларускі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Максіма Танка“

”Заслужаны ўрач Рэспублікі Беларусь“

Шарылаву Сяргею Міхайлавічу

урачу-анестэзіёлагу-рэаніматолагу аддзялення анестэзіялогіі і рэанімацыі з палатамі інтэнсіўнай тэрапіі ўстановы аховы здароўя ”Мінская ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга абласная клінічная бальніца“

Карпіцкаму Аляксандру Сяргеевічу

галоўнаму ўрачу ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая абласная бальніца“

”Заслужаны будаўнік Рэспублікі Беларусь“

Кашэвiчу Валянцiну Пятровiчу

галоўнаму iнжынеру адкрытага акцыянернага таварыства ”Будаўнічы трэст № 8“, г.Брэст

Раманенку Уладзіміру Андрэевічу

дырэктару дзяржаўнага ўнітарнага камунальнага даччынага будаўнічага прадпрыемства ”Бялы-ніцкая перасоўная механізаваная калона № 241“

”Заслужаны работнік сферы абслугоўвання Рэспублікі Беларусь“

Канапляніку Івану Іванавічу

дырэктару адкрытага акцыянернага тава-рыства ”Мінбакалеягандаль“

”Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь“

Шарстнёвай Наталлі Аляксееўне

трэнеру-выкладчыку па спорце ўстановы адукацыі ”Гомельскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву“

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь  А.Лукашэнка

© 2018, Пресс-служба Президента Республики Беларусь