Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi
За нараджэнне i выхаванне пяцi і больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:
па Брэсцкай вобласці | ||
Акінчыц Алену Антонаўну | – | медыцынскую сястру Лунінецкай бальніцы сястрынскага догляду ўстановы аховы здароўя ”Лунінецкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Вавілкіну Аксану Валер’еўну | – | хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста |
Важэйка Алену Пятроўну | – | аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Радастаўскі“ Драгічынскага раёна |
Вярэніч Анастассю Мікалаеўну | – | аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Прыпяць-2009“ Столінскага раёна |
Гаргун Валянціну Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Вялікія Чучавічы Лунінецкага раёна |
Гелец Таісу Сцяпанаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Лунінец |
Грэбчук Іну Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста |
Дзямковіч Людмілу Рыгораўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Дружылавічы Іванаўскага раёна |
Зарэмба Ірыну Лявонцьеўну | – | работніцу ўстановы адукацыі ”Пружанскі дзяржаўны аграрна-тэхнічны каледж“ |
Ільючык Валянціну Іванаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Багданаўка Лунінецкага раёна |
Ільючык Вольгу Сцяпанаўну | – | вядучага заатэхніка рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Палеская доследная станцыя меліярацыйнага земляробства і лугаводства“, Лунінецкі раён |
Кавалевіч Юлію Пятроўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Макарава-Агра“ Камянецкага раёна |
Кажаноўскую Настассю Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Хотамель Столінскага раёна |
Калеснікаву Аксану Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста |
Кананец Таісію Паўлаўну | – | сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы ”Іванаўскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“ |
Карнялюк Алену Іванаўну | – | ткача адкрытага акцыянернага таварыства ”Дываны Брэста“ |
Карпаву Таццяну Уладзіміраўну | – | работніцу лакаматыўнага дэпо Брэст транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прад-прыемства ”Брэсцкае аддзяленне Беларускай чыгункі“ |
Катовіч Галіну Паўлаўну | – | санітарку філіяла ”Санаторый ”Алеся“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Санаторна-курортная арганізацыя ”Брэстаграздраўніца“, Іванаўскі раён |
Кінчак Марыю Іванаўну | – | сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы ”Драгічынскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“ |
Клопат Любоў Іванаўну | – | работніцу ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая абласная бальніца“ |
Кутавенка Ірыну Дзмітрыеўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Старое Сяло Брэсцкага раёна |
Кухарчук Людмілу Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста |
Латышэвіч Іну Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.п.Целяханы Івацэвіцкага раёна |
Ленінец Наталлю Станіславаўну | – | памочніка выхавальніка ўстановы адукацыі ”Кажан-Гарадоцкі дзяржаўны яслі-сад“ Луні-нецкага раёна |
Лук’янчук Валянціну Аляксееўну | – | настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Гімназія № 2 г.Брэста“ |
Любіч Аксану Анатольеўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Пінскае прамыслова-гандлёвае аб’яднанне ”Палессе“ |
Мамайка Наталлю Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Альшаны Столінскага раёна |
Мартынюк Наталлю Уладзіміраўну | – | прадаўца адкрытага акцыянернага таварыства ”Прадтавары“, г.Брэст |
Мацукевіч Таццяну Рыгораўну | – | аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Зара-Агра“ Іванаўскага раёна |
Мельянец Наталлю Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Лунінец |
Наскевіч Надзею Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Сямігосцічы Столінскага раёна |
Несцераву Алу Іванаўну | – | швачку таварыства з дадатковай адказнасцю ”Панда“, г.Брэст |
Нікончык Галіну Аляксееўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Чэрні Брэсцкага раёна |
Нічыпарук Вольгу Міхайлаўну | – | медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкі абласны анкалагічны дыспансер“ |
Ражкавец Таццяну Мікалаеўну | – | повара дзяржаўнай установы адукацыі ”Хамічаўская базавая школа“ Іванаўскага раёна |
Рыжук Вольгу Цімафееўну | – | хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста |
Саган Алесю Міхайлаўну | – | работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 24 г.Брэста“ |
Суславу Людмілу Уладзіміраўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Белавежскі“ Брэсцкага раёна |
Тарасюк Аксану Аляксандраўну | – | работніцу вытворча-гандлёвага ўнітарнага прыватнага прадпрыемства ”Гефест-тэхніка“, г.Брэст |
Таруц Алену Мікалаеўну | – | работніцу аддзела матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Брэсцкае аддзяленне Беларускай чыгункі“ |
Халадовіч Ганну Аляксееўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Соміна Івацэвіцкага раёна |
Цыбульскас Наталію Іосіфаўну | – | работніцу Брэсцкага гандлёва-вытворчага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Фармацыя“ |
Чынікайла Зінаіду Аляксееўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Альшаны Столінскага раёна |
Шаповіч Юлію Фёдараўну | – | бухгалтара таварыства з абмежаванай адказ-насцю ”ВІТАФАРМ“, г.Брэст |
Шчурок Святлану Міхайлаўну | – | санітарку ўстановы аховы здароўя ”Пружанская цэнтральная раённая бальніца“ |
Шылец Наталлю Міхайлаўну | – | работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 60 г.Брэста“ |
Шыхараву Ірыну Мікалаеўну | – | агранома рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Брэсцкая абласная сельскагаспадарчая доследная станцыя Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі“, г.Пружаны |
Шыян Таццяну Аляксандраўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Жураўлінае“ Пружанскага раёна |
Шэшка Таццяну Мікалаеўну | – | кіраўніка групы глебазнаўцаў камунальнага ўнітарнага сельскагаспадарчага прадпрыемства ”Брэсцкая абласная праектна-вышукальная станцыя хімізацыі“, г.Пружаны |
Юрко Вольгу Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Вялута Лунінецкага раёна |
Ярашэвіч Наталію Васільеўну | – | аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”АграГлінка“ Столінскага раёна |
Яцушкевіч Наталлю Мікалаеўну | – | індывідуальнага прадпрымальніка, в.Кажан-Гарадок Лунінецкага раёна |
па Віцебскай вобласці | ||
Агафонаву Ганну Васільеўну | – | апаратчыка ачысткі сцёкавых вод адкрытага акцыянернага таварыства ”Віцебскі завод трактарных запасных частак“ |
Бялову Таццяну Барысаўну | – | хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён г.Віцебска |
Дайлідзёнак Таццяну Віктараўну | – | медыцынскую сястру дзіцячай кансуль-тацыі ўстановы аховы здароўя ”Докшыцкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Камінскую Таццяну Валер’еўну | – | машыніста па пранню і рамонту бялізны дзяржаўнай установы адукацыі ”Бягомльскі яслі-сад Докшыцкага раёна“ |
Кірылаву Вольгу Уладзіміраўну | – | апаратчыка хімводаачысткі ўчастка Копці ўнітарнага прадпрыемства жыллёва-камунальнай гаспадаркі Віцебскага раёна ”Вітрайкамгас“ |
Тарбецкую Ірыну Аляксандраўну | – | педагога дадатковай адукацыі дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі ”Шаркаўшчынскі раённы цэнтр дзяцей і моладзі“ |
Трафімаву Наталлю Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён г.Віцебска |
Фядосенка Надзею Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Орша |
Чаркасаву Алену Аляксееўну | – | правізара-тэхнолага аптэкі ўстановы аховы здароўя ”Віцебская дзіцячая абласная клінічная бальніца“ |
па Гомельскай вобласці | ||
Белаусаву Таццяну Пятроўну | – | прадаўца магазіна № 13 рэспубліканскага даччынага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Беларуснафта-Асобіна“, Буда-Кашалёўскі раён |
Захараву Валянціну Васільеўну | – | тынкоўшчыка прыватнага будаўнічага ўнітарнага прадпрыемства ”Калінкавіцкая перасоўная механізаваная калона № 101“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Палессебуд“ |
Канаш Вольгу Аляксандраўну | – | жывёлавода камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Саўгас ”БЕЛАРУСЬ“ Калінкавіцкага раёна |
Красічэнка Алесю Дзмітрыеўну | – | бухгалтара рэлігійнай абшчыны ”Прыход храма Успення Прасвятой Багародзіцы ў в.Узнаж Светлагорскага раёна Гомельскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы“ |
Пікас Наталлю Мікалаеўну | – | настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Дзіцячая музычная школа мастацтваў г.п.Лоеў“ |
Саламашанка Вольгу Яўгеньеўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Саўгас-камбінат ”Сож“ Гомельскага раёна |
Шчука Алену Васільеўну | – | работніцу дзяржаўнай лесагаспадарчай установы ”Петрыкаўскі лясгас“ |
па Магілёўскай вобласці | ||
Буймістраву Вольгу Уладзіміраўну | – | бухгалтара другой катэгорыі Краснапольскага раённага спажывецкага таварыства |
Канторшчыкаву Тамару Іванаўну | – | паштальёна аддзялення паштовай сувязі Гарбавічы Чавускага раённага вузла паштовай сувязі |
Максімаву Надзею Міхайлаўну | – | машыніста фасавальна-ўпаковачных машын Крычаўскага філіяла адкрытага акцыянер-нага таварыства ”Булачна-кандытарская кампанія ”Домочай“ |
Саўчанка Жану Пятроўну | – | санітарку ўстановы аховы здароўя ”Слаўгарадская цэнтральная раённая бальніца“ |
па Мінскай вобласці | ||
Арцішэўскую Таццяну Іванаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Дзекшняны Маладзечанскага раёна |
Барылюк Наталлю Іванаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Мятлічыцы Лагойскага раёна |
Вішнеўскую Алену Іосіфаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Глебкавічы Мінскага раёна |
Гайковіч Таццяну Чаславаўну | – | пакаёўку раённага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Мядзельская жыллёва-камунальная гаспадарка“ |
Герасімовіч Вольгу Аркадзьеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Слуцк |
Грыгаркевіч Святлану Аляксандраўну | – | настаўніка-дэфектолага дзяржаўнай установы адукацыі ”Барысаўскі раённы цэнтр карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі“ |
Дзямідаву Святлану Мікалаеўну | – | сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы ”Нясвіжскі раённы тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“ |
Камінскую Таццяну Васільеўну | – | маляра рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”МІНСКІ ТРАКТАРНЫ ЗАВОД“ |
Канановіч Зою Пятроўну | – | вядучага інжынера-канструктара швейных вырабаў адкрытага акцыянернага таварыства ”Фабрыка ”Бярозка“, г.Маладзечна |
Маславу Наталлю Мікалаеўну | – | палявода рэспубліканскага сельскагаспадарчага даччынага ўнітарнага прадпрыемства ”Шыпяны-АСК“, Смалявіцкі раён |
Матвеенка Вольгу Міхайлаўну | – | жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчагакааператыва ”Аграфірма ”Лучнікі“ Слуцкага раёна |
Рындзевіч Марыну Аляксандраўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Іўкі Маладзечанскага раёна |
Сандрозд Надзежду Іванаўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Гамма вкуса“, г.Клецк |
Татарынцаву Анастасію Барысаўну | – | аператара часальна-вязальнага абсталявання прыватнага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Барысаўскі камбінат тэкстыльных матэрыялаў Белкаапсаюза“ |
Тымановіч Наталлю Ігараўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Замасточча Мінскага раёна |
Цімашэнка Вікторыю Віктараўну | – | работніцу першага рудаўпраўлення адкрытага акцыянернага таварыства ”Беларуськалій“, г.Салігорск |
Яблонскую Таццяну Фёдараўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Гародзькі Валожынскага раёна |
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка