Аб узнагароджанні дзяржаўнымі ўзнагародамі Рэспублікі Беларусь
За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, асабістую мужнасць і адвагу, праяўленыя ў барацьбе са злачыннасцю і пры ліквідацыі надзвычайных сітуацый, значны ўклад у патрыятычнае выхаванне моладзі, дасягненне высокіх вытворчых паказчыкаў у аўтамабілебудаванні, будаўніцтве, прамысловасці і сельскай гаспадарцы, заслугі ў развіцці навукі, адукацыі, мастацтва, культуры і спорту:
1. Узнагародзіць:
ордэнам ”За службу Радзіме“ III ступені |
| ||
Варыкаша Вікенція Станіслававіча | – | начальніка ўстановы ”Следчы ізалятар № 1“ упраўлення Дэпартамента выканання пакаранняў Міністэрства ўнутраных спраўпа г.Мінску і Мінскай вобласці, палкоўніка ўнутранай службы |
|
Мінава Аляксандра Віктаравіча | – | начальніка 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка |
|
Сцепаненку Васілія Аляксеевіча | – | першага намесніка Міністра па надзвычайных сітуацыях, генерал-маёра ўнутранай службы |
|
ордэнам ”За асабістую мужнасць“ |
| ||
Груздзева Паўла Андрэевіча
| – | інспектара
дарожна-патрульнай службы |
|
ордэнам Пашаны |
| ||
Егорава Аляксандра Мікалаевіча | – | генеральнага канструктара – начальніка навукова- тэхнічнага цэнтра адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
|
Сівалобаву Алену Аляксандраўну | – | начальніка ўпраўлення адукацыі і сацыяльна-культурнай сферы Апарату Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь |
|
Шокава Уладзіміра Ільіча | – | старшыню савета Мінскай гарадской арганізацыі ветэранаў вайны ў Афганістане ”Памяць“ грамадскага аб’яднання ”Беларускі саюз ветэранаў вайны ў Афганістане“ |
|
ордэнам Францыска Скарыны |
| ||
Шаршунова Вячаслава Аляксеевіча | – | рэктара ўстановы адукацыі ”Магілёўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчавання“ |
|
медалём ”За адзнаку ў воінскай службе“ | |||
Гушчу Уладзіміра Яўгенавіча | – | начальніка 2-га аддзела 2-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Лявоцкага Дзмітрыя Мікалаевіча | – | камандзіра рэактыўнага артылерыйскага дывізіёна 1199-га рэактыўнага артылерыйскага палка Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка | |
Макарэвіча Аляксандра Міхайлавіча | – | намесніка начальніка 1-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Шахновіча Алега Аляксеевіча | – | начальніка 4-й групы 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка | |
медалём ”За адзнаку ў ахове грамадскага парадку“ | |||
Драздова Валерыя Валер’евіча | – | старшага оперупаўнаважанага па асабліва важных справах аддзела па раскрыцці цяжкіх злачынстваў па лініі наркакантролюўпраўлення па наркакантролі і процідзеянні гандлю людзьмі крымінальнай міліцыі галоўнага ўпраўлення ўнутраных спраў Мінскага гарвыканкама, падпалкоўніка міліцыі | |
Кароткага Юрыя Уладзіміравіча | – | старшага оперупаўнаважанага па асабліва важных справах аддзялення па наркакантролі і процідзеянні гандлю людзьмі крымінальнай міліцыі ўпраўлення ўнутраных спраў адміністра-цыі Ленінскага раёна г.Мінска,капітана міліцыі | |
Старых Ігара Генадзьевіча | – | начальніка аддзялення па наркакантролі | |
медалём ”За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый“ | |||
Алешчыка Аляксандра Іосіфавіча | – | намесніка аператыўнага дзяжурнага дзяжурнайзмены цэнтра аператыўнага кіравання ўстановы ”Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, капітана ўнутранай службы | |
Буднова Сяргея Анатолевіча | – | начальніка дзяжурнай змены пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Рэчыцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, капітана ўнутранай службы | |
Ваўрышука Віктара Пятровіча | – | начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 4 Маскоўскага раёна Брэсцкага гарадскога аддзела па надзвы-чайных сітуацыях установы ”Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, старшага лейтэнанта ўнутранай службы | |
Гапоненку Аляксандра Анатольевіча | – | камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Аршанскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, прапаршчыка ўнутранай службы | |
Гасцеева Сяргея Пятровіча | – | начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Клецкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, старшага лейтэнанта ўнутранай службы | |
Дулю Сяргея Аляксандравіча | – | камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Капыльскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, старшага прапаршчыка ўнутранай службы | |
Ермаловіча Андрэя Генадзьевіча | – | начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Жодзінскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, старшага лейтэнанта ўнутранай службы | |
Федарцова Сяргея Мікалаевіча | – | аператыўнага дзяжурнага дзяжурнай змены цэнтра аператыўнага кіравання ўстановы ”Мінскае гарадское ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, маёра ўнутранай службы | |
Фёдарава Аляксандра Аляксеевіча | – | камандзіра аддзялення пажарнага аварыйна-выратавальнага паста № 11 Жодзінскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, прапаршчыка ўнутранай службы | |
Целеша Аляксея Міхайлавіча | – | урача хуткай медыцынскай дапамогі медыцынскай службы пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы ”Гомельскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, капітана ўнутранай службы |
медалём ”За працоўныя заслугі“ | ||
Адамаву Людмілу Пятроўну | – | старшыню грамадскага аб’яднання ”Рэспубліканская асацыяцыя членаў сямей вайскоўцаў,загінуўшых ў Афганістане, ”Памяць і абавязак“ |
Бандарэнку Валерыя Аляксандравіча | – | начальніка ўчастка цеплаэлектрацэнтралі Беларускага газаперапрацоўчага завода рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“
|
Белавуса Мікалая Фёдаравіча | – | каратажніка ўпраўлення прамыслова-геафізічныхработ рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“
|
Бравага Сяргея Аляксандравіча
| – | начальніка вытворчасці звышцяжкіх машын адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“
|
Бубена Станіслава Браніслававіча
| – | намесніка Кіраўніка Апарату Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
Вашкевiча Леанiда Iльiча | – | старшага трэнера-выкладчыка дзяржаўнай вучэбна-спартыўнай установы ”Брэсцкi абласны цэнтр алiмпiйскага рэзерву пагульнявых вiдах спорту ”Вiкторыя“ iмяАнатоляПятровiчаМяшкова“
|
Гаварушку Міхаіла Леанідавіча | – | наладчыка станкоў і маніпулятараў з праграмным кіраваннем упраўлення галоўнага тэхнолага адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Гапоненку Валянціна Іванавіча | – | машыніста паравой перасовачнай дэпарафінізацыйнай устаноўкі тампанажнага ўпраўлення рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Гаўруцiкава Алега Аркадзьевiча | – | машынiста чыгуначна-будаўнiчай машыны фiлiяла ”Энергамантажны поезд“ будаўнiча-мантажнага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства ”Белтрансаўтаматыка“ Беларускай чыгункi |
Грыневiча Славамiра Станiслававiча | – | дырэктара ўнiтарнага прадпрыемства Мiнгарвыканкама ”Мiнгарсвятло“ |
Данілава Уладзіміра Міхайлавіча | – | старшага майстра па складаных работах у бурэнні свідравін Светлагорскага ўпраўлення буравых работ рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Дзейкуна Уладзіміра Васільевіча | – | машыніста экскаватара Рэчыцкага ўпраўлення тэхналагічнага транспарту рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Зубік Клаўдзію Анатольеўну | – | загадчыка пратакольна-рэдакцыйнага аддзела ўпраўлення арганізацыйнай і дакументацыйнай работы галоўнага ўпраўлення па справах дзяржаўных органаў, арганізацыйнай работы і кантролю выканання рашэнняў Урада Рэспублікі Беларусь Апарату Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь |
Іванову Валянціну Фадзееўну | – | дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства ”Дом гандлю Наваполацка“ |
Кавалеўскага Сяргея Рэанальдавіча | – | старшага майстра адкрытага акцыянернага таварыства ”Нафтан“ |
Казарноўскую Галіну Васільеўну | – | загадчыка кафедры дызайну ўстановы адукацыі ”Віцебскі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт“ |
Кароткага Аркадзія Іванавіча
| – | тэрміста тэрмагальванічнага цэха адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Кашкалда Людмiлу Рыгораўну | – | начальніка аддзела спартыўнага рэзерву ўпраўлення спорту Мiнiстэрства спорту i турызму |
Клiмовiча Валерыя Iванавiча | – | начальнiка вытворчасцi станкабудавання i тавараў народнага спажывання адкрытага акцыянернага таварыства ”Баранавiцкi завод аўтаматычных лiнiй“ |
Кузьміча Расціслава Рыгоравіча | – | загадчыка кафедры акушэрства, гінекалогіі і біятэхналогіі размнажэння сельскагаспадарчай жывёлы ўстановы адукацыі ”Віцебская ордэна ”Знак Пашаны“ дзяржаўная акадэмія ветэрынарнай медыцыны“ |
Лук’яненку Аляксандра Васільевіча
| – | вальцоўшчыка нарыхтоўчага цэха адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – |
Лютава Сяргея Мікалаевіча | – | наладчыка станкоў і маніпулятараў з праграмным кіраваннем цэха праграмных станкоў адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ –кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Маханько Уладзіміра Іванавіча | – | дацэнта дзяржаўнай установы адукацыі ”Камандна-інжынерны інстытут“ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях |
Мучынскага Сяргея Міхайлавіча
| – | начальніка бюро ўпраўлення галоўнага тэхнолага адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“
|
Паклонскага Мікалая Аляксандравіча | – | прафесара кафедры фізікі паўправаднікоў і нанаэлектронікі Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта |
Пачценнага Васiлiя Мiхайлавiча | – | токара адкрытага акцыянернага таварыства ”Баранавiцкi завод аўтаматычных лiнiй“ |
Петуха Валерыя Ціханавіча | – | бурыльшчыка падземнага і капітальнага рамонту свідравін упраўлення па павышэнні нафтааддачы пластоў і рамонце свідравін рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Поляка Вiктара Васiльевiча | - | слесара па рамонце тэхналагiчных установак рамонтна-механiчнай вытворчасцi адкрытага акцыянернага таварыства ”Мазырскi нафта-перапрацоўчы завод“ |
Пятрушыну Антаніну Міхайлаўну | – | начальніка ўпраўлення нарматыўнага прававога забеспячэння будаўнічай галіны Міністэрства архітэктуры i будаўніцтва |
Роўбу Анатолія Аляксеевіча | – | намесніка генеральнага дырэктара па арганізацыі вытворчасці адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Рубана Мікалая Іванавіча | – | дырэктара рэспубліканскага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства ”ПК 20“ Дэпартамента выканання пакаранняў Міністэрства ўнутраных спраў, падпалкоўніка ўнутранай службы |
Сашнянiна Паўла Паўлавiча | – | трэнера-выкладчыка ўстановы ”Спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву № 3 г.Пiнска“ |
Сіняка Міхаіла Міхайлавіча | – | зубарэзчыка механазборачнага цэха № 1 адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ –кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Скрыннікаву Ніну Уладзіміраўну | – | дырэктара камунальнага ўнітарнага прадпрыемства ”Дзіцячы рэабілітацыйна-аздараўленчы цэнтр”Пралеска“ |
Смальцара Васілія Аляксеевіча | – | вадзіцеля аўтамабіля Светлагорскага агра-прамысловага ўпраўлення рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Станкевiча Юрыя Альбертавiча | – | аператара тэхналагiчных установак каталiтычнай вытворчасцi бензiнаўадкрытага акцыянернага таварыства ”Мазырскi нафтаперапрацоўчы завод“ |
Супоненку Мiхаiла Лявонавiча | – | электраманцёра па рамонце i абслугоўваннi электраабсталявання энергетычнай вытворчасцi адкрытага акцыянернага таварыства ”Мазырскi нафтаперапрацоўчы завод“ |
Трапашку Вікенція Фёдаравіча | – | старшага выкладчыка дзяржаўнай установы адукацыі ”Камандна-інжынерны інстытут“ Міністэрства па надзвычайных сітуацыях |
Турко Iвана Эдмундавiча | – | слесара механазборачных работ адкрытага акцыянернага таварыства ”Баранавiцкi завод аўтаматычных лiнiй“ |
Тыміва Уладзіміра Міхайлавіча | – | слесара-рамонтніка нафтагазаздабываючага ўпраўлення ”Рэчыцанафта“ рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Вытворчае аб’яднанне ”Беларуснафта“ |
Фiлiповiча Аляксея Мiхайлавiча | – | электрамантажнiка па сiгналiзацыi, цэнтралiзацыi i блакiроўцы будаўнiча-мантажнага рэспублiканскага ўнiтарнага прадпрыемства ”Белтрансаўтаматыка“ Беларускайчыгункi |
Фянько Георгiя Аляксандравiча | – | слесара-рамонтніка адкрытага акцыянернага таварыства ”Баранавiцкi |
Хадатовіча Сяргея Віктаравіча | – | электразваршчыка на аўтаматычныхі паўаўтаматычных машынах цэха зварных канструкцый адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ – кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Храпатага Мiкалая Рыгоравiча | – | слесара па рамонце рухомага саставу вагоназборачнага цэха закрытага акцыянернага таварыства ”Гомельскi вагонабудаўнiчы завод“ |
Шамшуру Васіля Анатольевіча
| – | слесара механазборачных работ эксперыментальнага цэха навукова-тэхнічнага цэнтра адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ –кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Шчарбакова Ігара Анатольевіча
| – | тэрміста механазборачнага цэха № 2 адкрытага акцыянернага таварыства ”БЕЛАЗ“ –кіруючая кампанія холдынгу ”БЕЛАЗ-ХОЛДЫНГ“ |
Якавенка Вольгу Васiльеўну | – | начальнiка аддзела сакратарыята ўпраўлення справаводства i кантролю Мiнiстэрства транспарту i камунiкацый |
медалём Францыска Скарыны
| ||
Алешку Мікалая Аляксандравіча | – | артыста вышэйшай кваліфікацыйнай катэгорыі заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь ансамбля народнай музыкі ”Бяседа“ творчага аб’яднання музычных калектываў Нацыянальнай дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі |
Гаўрылаву Таццяну Юр’еўну | – | артыста-вакаліста (саліста) – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы ”Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь“ |
Гаўрыловіча Уладзіміра Мікалаевіча | – | старшыню Гомельскага абласнога аддзялення грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“ |
Міцура Лілію Аляксееўну | – | дырэктара ўстановы адукацыі ”Мінская дзяржаўная гімназія-каледж мастацтваў“ |
Саўчыка Уладзіміра Мікалаевіча | – | загадчыка музычнай часткі філармоніі для дзяцей і юнацтва ўстановы ”Беларуская дзяржаўная ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга філармонія“ |
Старчанка Таццяну Генадзеўну | – | мастацкага кіраўніка музычнай гасцёўні ўстановы ”Беларуская дзяржаўная ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга філармонія“ |
Шадурскага Віктара Генадзевіча | – | дэкана факультэта міжнародных адносін Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта |
Янчука Уладзіміра Аляксандравіча | – | дэкана факультэта прафесійнага развіцця спецыялістаў адукацыі дзяржаўнай установы адукацыі ”Акадэмія паслядыпломнай адукацыі“ |
2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь: | ||
”Заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь“ | ||
Лемяшонку Анатолію Іванавічу | – | галоўнаму рэдактару газеты ”Рэспубліка“ ўстановы Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”Рэдакцыя газеты ”Советская Белоруссия“ |
Старавойтаву Віктару Андрэевічу | – | генеральнаму дырэктару ўстановы ”Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр“ |
”Заслужаны работнік сельскай гаспадаркі Рэспублікі Беларусь“ | ||
Мазурыку Васілію Андрэевічу | – | дырэктару філіяла ”Сервалюкс Агра“ сумеснагазакрытага акцыянернага таварыства ”Сервалюкс“ |
”Заслужаны будаўнік Рэспублікі Беларусь“ | ||
Старасветаву Сяргею Фёдаравiчу
| – | дырэктару адкрытага акцыянернага таварыства ”Упраўленне механiзацыi № 79“ |
Ушкевiчу Алегу Iванавiчу
| – | генеральнаму дырэктару адкрытага акцыянернага таварыства ”Гроднажылбуд“ |
”Заслужаны работнiк фiзiчнай культуры i спорту Рэспублікi Беларусь“ | ||
Кушнiр Вiкторыi Сяргееўне | – | старшаму трэнеру нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па гiмнастыцы мастацкай |
”Заслужаны трэнер Рэспублікi Беларусь“ | ||
Ажыгаву Алегу Хаматханавiчу | – | трэнеру-выкладчыку па грэка-рымскай барацьбе дзяржаўнай вучэбна-спартыўнай установы ”Барысаўская спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву“ |
Хрытонаву Пятру Iванавiчу | – | трэнеру-выкладчыку па веласпорце дзяржаўнай установы ”Рэчыцкая спецыялiзаваная дзiцяча-юнацкая школа алiмпiйскага рэзерву № 1“ |
”Заслужаны майстар спорту Рэспублікi Беларусь“ | ||
Казаку Мiкалаю Пятровiчу | – | спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па скачках на батуце |
Пятрэнi Таццяне Алегаўне | – | спартсмену-iнструктару нацыянальнай каманды Рэспублiкi Беларусь па скачках на батуце |
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка