Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi
За нараджэнне i выхаванне пяцi і больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:
па Брэсцкай вобласці | ||
Абыдзёнаву Раісу Міхайлаўну | – | работніцу фермерскай гаспадаркі ”Гедеон“, Столінскі раён |
Андрэеву Алену Міхайлаўну | – | памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы дашкольнай адукацыі ”Яслі-сад № 56 г.Баранавічы“ |
Бабко Галіну Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Альшаны Столінскага раёна |
Багдановіч Алену Міхайлаўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Птушка-фабрыка ”Дружба“, Баранавіцкі раён |
Бобка Наташу Ігараўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Альшаны Столінскага раёна |
Бруцкую Зінаіду Мікалаеўну | – | жывёлавода сельска-гаспадарчага вытворчага кааператыва ”Веляміцкі“ Столінскага раёна |
Вароніч Алену Андрэеўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Белавуша Столінскага раёна |
Васільчук Марыю Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Кобрын |
Васкабойнік Алену Генадзьеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Кобрын |
Грыцук Галіну Уладзіміраўну | – | аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”АграНіва“ Камянецкага раёна |
Дарунову Святлану Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста |
Дземчык Наталлю Мікалаеўну | – | аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Любань“ Кобрынскага раёна |
Дзік Лесю Васільеўну | – | санітарку ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая цэнтральная гарадская бальніца“ |
Журбіну Аксану Юр’еўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Баранавіцкая птушкафабрыка“ |
Кавалюк Тамару Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Кобрын |
Кананчук Марыю Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Семігосцічы Столінскага раёна |
Караневіч Ірыну Яўгеньеўну | – | работніцу Беларуска-германскага сумеснага прадпрыемства ”Санта Брэмар“ таварыства з абмежаванай адказнасцю, г.Брэст |
Кошман Наталлю Паўлаўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Велямічы Столінскага раёна |
Кулік Ірыну Пятроўну | – | хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста |
Лось Алену Мікалаеўну | – | аператара па штучным асемяненні сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Святая Воля“ Івацэвіцкага раёна |
Мазіну Наталлю Мікалаеўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Брэсцкі электрамеханічны завод“ |
Максімовіч Галіну Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Кобрын |
Мароз Людмілу Васільеўну | – | спецыяліста па сацыяльнай рабоце дзяржаўнай установы ”Столінскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“ |
Назарук Наталлю Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста |
Новік Валянціну Пятроўну | – | работніцу ўстановы ”Дзіцячы аздараўленчы цэнтр ”Жамчужынка“, г.Кобрын |
Пазняк Наталлю Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Азарычы Пінскага раёна |
Панасюк Наталлю Мікалаеўну | – | повара ўстановы адукацыі ”Маларыцкі дзяржаўны яслі-сад № 6“ |
Пасвянчук Галіну Раманаўну | – | майстра вытворчага навучання ўстановы адукацыі ”Кобрынскі дзяржаўны прафесіянальны ліцэй сферы абслугоўвання“ |
Пішчык Святлану Сцяпанаўну | – | работніцу камунальнага ўнітарнага многагаліновага вытворчага прадпрыемства жыллёва-камунальнай гаспадаркі ”Кобрынская ЖКГ“ |
Пташук Ірыну Вячаславаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Баранавічы |
Равінскую Любоў Васільеўну | – | медыцынскую сястру Ляхавецкай амбулаторыі агульнай практыкі ўстановы аховы здароўя ”Маларыцкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Свірыдзенка Ганну Паўлаўну | – | санітарку ўстановы аховы здароўя ”Столінская цэнтральная раённая бальніца“ |
Супрунчык Галіну Іванаўну | – | палявода фермерскай гаспадаркі ”Язвинка“, Столінскі раён |
Сымонік Алену Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Ланская Маларыцкага раёна |
Сыса Вольгу Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Альшаны Столінскага раёна |
Уласюк Алу Іванаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Белаазёрск Бярозаўскага раёна |
Ханавец Жанну Іванаўну | – | санітарку філіяла ”Давыд-Гарадоцкая бальніца“ ўстановы аховы здароўя ”Столінская цэнтральная раённая бальніца“ |
Хвяшчук Неанілу Дзмітрыеўну | – | хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста |
Хутко Надзею Анатольеўну | – | паштальёна аддзялення паштовай сувязі Земляроб Бярозаўскага раённага вузла паштовай сувязі |
па Віцебскай вобласці | ||
Алёхна Наталлю Антонаўну | – | сацыяльнага педагога ўстановы адукацыі ”Відзаўскі дзяржаўны прафесіянальна-тэхнічны каледж“ Браслаўскага раёна |
Вітко Ірыну Аляксандраўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Паставы |
Ільінскую Эму Вітальеўну | – | хатнюю гаспадыню, Чыгуначны раён г.Віцебска |
Носка Галіну Анатольеўну | – | аператара па гадаванні маладняку Чашніцкага камунальнага ўнітарнага сельска-гаспадарчага прадпрыемства ”Чашніцкае“ |
Рэуцкую Наталлю Пятроўну | – | настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Астровенская дзіцячая школа мастацтваў“ Бешанковіцкага раёна |
Цяпкіну Алену Аляксандраўну | – | работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Бароўскі яслі-сад Лепельскага раёна“ |
па Гомельскай вобласці | ||
Канановіч Алену Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Тварычаўка Мазырскага раёна |
Канопліч Ніну Мікалаеўну | – | санітарку ўстановы аховы здароўя ”Лельчыцкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Котаву Ульяну Адамаўну | – | сацыяльнага работніка ўстановы ”Ельскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“ |
Лямешка Алену Рыгораўну | – | выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі ”Буркоўскі дзіцячы сад“ Брагінскага раёна |
Марозька Алену Аляксандраўну | – | хатнюю гаспадыню, Цэнтральны раён г.Гомеля |
Садчанка Настассю Анатольеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Рэчыца |
Фрыдман Анжэлу Васільеўну | – | медыцынскую сястру дзяржаўнай установы аховы здароўя ”Гомельская гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі“ |
Харлап Вольгу Анатольеўну | – | кладаўшчыка адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомельскі завод ліцця і нармаляў“ |
па Гродзенскай вобласці | ||
Янкевіч Ірыну Аляксандраўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Лаздуны Іўеўскага раёна |
па Магілёўскай вобласці | ||
Лапаціну Наталлю Міхайлаўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Бабруйск |
Мадудзіну Анжэлу Аляксандраўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Трылесіна-агра“ Дрыбінскага раёна |
Тарасевіч Ірыну Мікалаеўну | – | старшага інспектара па кадрах лакаматыўнага дэпо Магілёў транспартнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Магілёўскае аддзяленне Беларускай чыгункі“ |
па Мінскай вобласці | ||
Ажэўскую Наталлю Аляксандраўну | – | аператара машыннага даення філіяла ”Падсобная сельская гаспадарка“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Слуцкі Агра-сэрвіс“ |
Аляхновіч Алену Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.п.Старобін Салігорскага раёна |
Ананьеву Маю Сцяпанаўну | – | вязальшчыка Барысаўскага філіяла вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Віток“ грамадскага аб’яднання ”Беларускае таварыства глухіх“ |
Барауля Алесю Леанідаўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Нача Крупскага раёна |
Белацаркоўскую Ірыну Сяргееўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Барысаў |
Бусел Алену Іванаўну | – | работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Барысаўскі мясакамбінат“ |
Вайткевіч Наталлю Тадэвушаўну | – | аператара па асемяненні буйной рагатай жывёлы прыватнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Хожовоагро-2009“, Маладзечанскі раён |
Вапручкову Святлану Юсуфжанаўну | – | аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Княгінін-Агра“ Мядзельскага раёна |
Варэйка Таццяну Васільеўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Кухчыцы“ Клецкага раёна |
Віндзігульскую Анжэлу Іванаўну | – | прыёмшчыка заказаў адкрытага акцыянернага таварыства ”Стаўбцоўскі РКБА“ |
Віршыч Ніну Станіславаўну | – | аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Брадзец“ Бярэзінскага раёна |
Вітко Марыну Ігараўну | – | швачку закрытага акцыянернага таварыства ”Івушка“, г.Салігорск |
Вярбіцкую Таццяну Валянцінаўну | – | аператара штучнага асемянення жывёл |
Грышкевіч Наталлю Мікалаеўну | – | аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Княгінін-Агра“ Мядзельскага раёна |
Іваненка Вольгу Істамаўну | – | работніцу філіяла ”Дружны“ ўнітарнага прадпрыемства ”Жылцепласэрвіс“ камунальнай гаспадаркі Пухавіцкага раёна |
Івашка Ірыну Аляксандраўну | – | дыспетчара адкрытага акцыянернага таварыства ”Брадзец“ Бярэзінскага раёна |
Кадобіну Алену Львоўну | – | перакладчыка таварыства з дадатковай адказнасцю ”НВ-груп“, г.Мінск |
Калацкую Ганну Анатольеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Салігорск |
Калеснічэнка Алену Леанідаўну | – | касіра таварыства з абмежаванай адказнасцю ”Гандлёвы дом ”Радуга-святло“, г.Салігорск |
Калпакчы Наталлю Уладзіміраўну | – | укладчыка-ўпакоўшчыка адкрытага акцыянернага таварыства ”Барысаўскі завод аўта-трактарнага электраабсталявання“ – кіруючая кампанія холдынга ”Аўтакампаненты“ |
Канановіч Кацярыну Валер’еўну | – | бухгалтара прыватнага гандлёвага ўнітарнага прадпрыемства ”Мобілгандальбуд“, г.Мінск |
Кандрацікоўскую Таццяну Яўгеньеўну | – | галоўнага дзяржаўнага падатковага інспектара інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах па Слуцкім раёне |
Каратчэню Ірыну Станіславаўну | – | справавода аддзела прымусовага выканання Любанскага раёна ўпраўлення прымусовага выканання галоўнага ўпраўлення юстыцыі Мінскага аблвыканкама |
Коўтун Вольгу Уладзіміраўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Барысаў |
Лемяза Аляксандру Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Нясвіж |
Лукшцінскую Надзею Іванаўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Аздзяцічы Барысаўскага раёна |
Лявіцкую Валянціну Васільеўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Барысаў |
Міхайлаву Ганну Аляксандраўну | – | медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя ”Слуцкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Перапечка Надзею Мікалаеўну | – | медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя ”Клецкая цэнтральная раённая бальніца“ |
Пятроўскую Анастасію Валер’еўну | – | работніцу раённага камунальнага ўнітарнага прадпрыемства ”Смалявіцкая ЖКГ“ |
Равінскую Марыну Сяргееўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Нясвіж |
Радчэнко Кацярыну Сяргееўну | – | кіраўніка фермерскай гаспадаркі ”Радчэнко Кацярына“, г.Маладзечна |
Скабей Іну Мікалаеўну | – | псаломшчыка рэлігійнай абшчыны ”Прыход храма Праабражэння Гасподняга ў в.Языль Старадарожскага раёна Мінскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы“ |
Супрановіч Надзею Фёдараўну | – | хатнюю гаспадыню, аг.Ракаў Валожынскага раёна |
Сышчанка Ілону Аляксандраўну | – | аддзелачніка жалезабетонных вырабаў завода будаўнічых канструкцый адкрытага акцыянернага таварыства ”Кіруючая кампанія холдынга ”Забудова“, Маладзечанскі раён |
Сяліцкую Вольгу Пятроўну | – | намесніка галоўнага бухгалтара адкрытага акцыянернага таварыства ”Барысаўскі аўтарамонтны завод“ |
Талкачову Алену Станіславаўну | – | хатнюю гаспадыню, в.Вялікае Сціклева Мінскага раёна |
Чурыла Алену Уладзіміраўну | – | рэгента рэлігійнай абшчыны ”Прыход храма святых бессярэбранікаў Касмы і Даміяна ў в.Вішнева Валожынскага раёна Мінскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы“ |
Шастак Кацярыну Анатольеўну | – | санітарку філіяла ”Дзіцячы санаторый ”Налібоцкая пушча“ адкрытага акцыянернага таварыства ”Белаграздраўніца“ |
Шашок Наталлю Аляксандраўну | – | работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Гольчыцкая сярэдняя школа“ Слуцкага раёна |
Шчэпко Алену Віктараўну | – | хатнюю гаспадыню, г.Дзяржынск |
па г.Мінску | ||
Абравец Марыю Лявонцьеўну | – | хатнюю гаспадыню, Савецкі раён |
Бароўскую Аксану Леанідаўну | – | кладаўшчыка таварыства з абмежаванай адказнасцю ”АВІРТЭК“ |
Більдзюк Наталлю Пятроўну | – | памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 414 г.Мінска“ |
Жалняровіч Таццяну Міхайлаўну | – | галоўнага архітэктара праектнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”БЕЛКАМУНПРАЕКТ“ |
Жукоўскую Алену Мікалаеўну | – | сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы ”Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва Маскоўскага раёна г.Мінска“ |
Ізмайлаву Вікторыю Валер’еўну | – | інспектара аддзела кадраў вытворча-гандлёвага прыватнага ўнітарнага прадпрыемства ”Камтрансгандаль“ |
Касінскую Алену Мікалаеўну | – | хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён |
Кенум-Жукоўскую Людмілу Віктараўну | – | вядучага інжынера навукова-даследчага і праектнага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”БЕЛЦЭІ“ |
Лаўрусенка Таццяну Уладзіміраўну | – | вядучага ветэрынарнага ўрача дзяржаўнай установы ”Мінская гарадская ветэрынарная станцыя“ |
Міхайлец Наталлю Уладзіміраўну | – | трэнера-выкладчыка ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па парусным спорце“ |
Несцяровіч Алену Валер’еўну | – | паштальёна 116 аддзялення паштовай сувязі вытворчасці ”Мінская пошта“ |
Пташынскую Вікторыю Віктараўну | – | хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён |
Разоўскую Вольгу Канстанцінаўну | – | выкладчыка прыватнай установы адукацыі ”Каледж бізнесу і права“ |
Свекатун Іну Міхайлаўну | – | маляра рамонтна-будаўнічага філіяла Кастрычніцкага раёна адкрытага акцыянернага таварыства ”Мінскрамбуд“ |
Усціновіч Алену Міхайлаўну | – | індывідуальнага прадпрымальніка, Савецкі раён |
Юхновіч Ірыну Віктараўну | – | хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён |
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка