Бел
Галоўная   /  Дакументы і каментарыі
Указ № 86 ад 20 лютага 2013 г.

Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi

За нараджэнне i выхаванне пяцi і больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:

па Брэсцкай вобласці




Бабей
Святлану Мацвееўну

хатнюю гаспадыню, г.п.Целяханы Івацэвіцкага раёна




Бяльчук
Алену Уладзіміраўну

работніцу Беларуска-германскага сумеснага прадпрыемства ”Санта Брэмар“ таварыства з абмежаванай адказнасцю, г.Брэст




Гардун
Таццяну Сямёнаўну

работніцу ўстановы аховы здароўя ”Брэсцкая абласная бальніца“




Гаручкіну
Наталлю Паўлаўну

прадаўца філіяла ”Харчтавары“ Лунінецкага раённага спажывецкага таварыства




Жумарыну
Ніну Анатольеўну

работніцу таварыства з дадатковай адказнасцю ”Поли-Сервис“, г.Брэст




Кавалевіч
Наталлю Іванаўну

хатнюю гаспадыню, в.Бродніца Лунінецкага раёна




Кавальчук
Таццяну Пятроўну

хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста




Казей
Зінаіду Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Медна Брэсцкага раёна




Казун
Ганну Іванаўну

хатнюю гаспадыню, в.Бродніца Лунінецкага раёна




Катуранаву
Вольгу Іванаўну

хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста




Копаць
Ганну Канстанцінаўну

жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Хваецкае“ Лунінецкага раёна




Краўцову
Ганну Іванаўну

музычнага кіраўніка дзяржаўнай установы дашкольнай адукацыі ”Вялікамалешаўскі яслі-сад № 2“ Столінскага раёна




Крыштаповіч
Ірыну Міхайлаўну

настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Язвінская сярэдняя школа“ Лунінецкага раёна




Кузаўка
Святлану Уладзіміраўну

начальніка аддзялення паштовай сувязі Брэсцкага філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства паштовай сувязі ”Белпошта“




Лапыцька
Ніну Мікалаеўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Дашкольны цэнтр развіцця дзіцяці № 61 ”Праменьчык“ г.Брэста“




Лаўрэнюк
Надзею Паўлаўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Радастаўская сярэдняя школа“ Драгічынскага раёна




Літвінка
Ларысу Міхайлаўну

хатнюю гаспадыню, г.Мікашэвічы Лунінецкага раёна




Мазгову
Наталію Георгіеўну

повара філіяла Столінскага раённага спажывецкага таварыства ”Давыд-Гарадок грамхарч“




Макарэвіч
Таццяну Іванаўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Страдзеч Брэсцкага раёна




Новік
Ірыну Сцяпанаўну

загадчыка Вавуліцкага фельчарска-акушэр-скага пункта ўстановы аховы здароўя ”Драгічынская цэнтральная раённая бальніца“




Панасюк
Жанну Піліпаўну

хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён г.Брэста




Пераходзька
Алу Генадзьеўну

загадчыка дзяржаўнай установы адукацыі ”Рэчкаўскі дзіцячы сад“ Івацэвіцкага раёна




Прысмыцкую
Лілію Паўлаўну

работніцу таварыства з дадатковай адказ-насцю ”ЛеНата-Плюс“, г.Брэст




Пуцыковіч
Таццяну Мікалаеўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 51 г.Брэста“

Пятручык
Ніну Уладзіміраўну

работніцу ўстановы аховы здароўя ”Брэсц-кая гарадская бальніца № 1“




Русіну
Алену Уладзіміраўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Вялікае Малешава Столінскага раёна




Рыжову
Святлану Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г.Брэста




Савіч
Святлану Валянцінаўну

палявода сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Багданаўка“ Лунінецкага раёна




Сімановіч
Жанну Міхайлаўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна




Сімановіч
Святлану Георгіеўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна




Слуцкую
Марыю Уладзіміраўну

аператара заправачнай станцыі рэспублікан-скага даччынага ўнітарнага прадпрыемства па забеспячэнню нафтапрадуктамі ”Беларус-нафта-Брэстаблнафтапрадукт“, г.Давыд-Гарадок




Тарасевіч
Вольгу Іванаўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна




Хадакоўскую
Галіну Пятроўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Вялікае Малешава Столінскага раёна




Хвяшчук
Вольгу Анатольеўну

швачку Беларуска-італьянскага сумеснага прадпрыемства ”ДЫНАМА ПРОГРАМ БРЭСТ“ у форме таварыства з абмежаванай адказнасцю




Хівук
Вольгу Мікалаеўну

работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Дарожна-будаўнічы трэст № 4 г.Брэст“




Хоміч
Наталлю Мікалаеўну

аператара машыннага даення філіяла ада-собленага сельскагаспадарчага падраздзя-лення ”Аграграніт“ рэспубліканскага ўні-тарнага вытворчага прадпрыемства ”Граніт“, Лунінецкі раён




Церах
Алену Канстанцінаўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Антопальская дапаможная школа-інтэрнат“ Драгічынскага раёна




Чэчка
Любоў Васільеўну

палявода сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Новая Прыпяць“ Столінскага раёна




Шчэрба
Алену Віктараўну

работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 82 г.Брэста“




Шыкула
Алену Сцяпанаўну

хатнюю гаспадыню, г.Пінск




Ятчук
Людмілу Іванаўну

работніцу Беларуска-германскага сумеснага прадпрыемства ”Санта Брэмар“ таварыства з абмежаванай адказнасцю, г.Брэст




па Віцебскай вобласці




Абуховіч
Таццяну Вітальеўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Канстанцінаў Двор“ Пастаўскага раёна




Буткевіч
Людмілу Ігараўну

работніцу дзяржаўнай установы сацыяль-нага абслугоўвання ”Браслаўскі дом-інтэр-нат для састарэлых і інвалідаў“




Грыгаран
Вольгу Уладзіміраўну

прадзільшчыка рэспубліканскага ўнітарнага вытворча-гандлёвага прадпрыемства ”Аршан-скі льнокамбінат“




Мурзіч
Вольгу Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, г.Паставы




Пенкрат
Алесю Уладзіміраўну

дырэктара камунальнага ўнітарнага прад-прыемства ”Гасцінічны комплекс ”Славянскі“, г.Полацк




па Гомельскай вобласці




Грэцкую
Веру Віктараўну

работніцу сталовай камунальнага сельска-гаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Батвінава“ Чачэрскага раёна




Жызнеўскую
Ганну Уладзіміраўну

зубнога ўрача дзяржаўнай установы аховы здароўя ”Гомельская цэнтральная гарадская стаматалагічная паліклініка“




Знавец
Вольгу Сцяпанаўну

загадчыка Малешаўскай бібліятэкі-клуба аддзела адукацыі Жыткавіцкага райвыканкама




Літвіненка
Алу Іванаўну

паштальёна Лельчыцкага раённага вузла паштовай сувязі




Ляўкоўскую
Святлану Мікалаеўну

хатнюю гаспадыню, в.Зябраўка Гомельскага раёна




Тарасаву
Валерыю Уладзіславаўну

дырэктара прыватнага гандлёва-вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Трапеза“, Рэчыцкі раён




па Гродзенскай вобласці




Бароўскую
Марыю Іванаўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Путрышкі Гродзенскага раёна




Ермашук
Генрыку Станіславаўну

хатнюю гаспадыню, в.Лаша Гродзенскага раёна




Масевіч
Наталлю Леанідаўну

работніцу сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва імя Клецкова Ашмянскага раёна




Перац
Наталлю Яўгенаўну

кіраўніка дзіцячага хору рэлігійнай абшчыны ”Прыход Свята-Пакроўскага кафедральнага сабора ў г.Гродна Гродзенскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы“




Санкевіч
Ірыну Іванаўну

апаратчыка хімводаачысткі адкрытага акцыя-нернага таварыства ”Лідская мэблевая фабрыка“




па Магілёўскай вобласці




Грузд
Іну Анатольеўну

малодшую медыцынскую сястру ўстановы ”Клічаўскі раённы цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва“




Каляда
Алу Іванаўну

хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён г.Бабруйска




Пятрусёву
Вольгу Алегаўну

агародніка сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Світанак“ імя К.П.Арлоўскага Кіраўскага раёна




Радзькову
Таццяну Міхайлаўну

аператара машыннага даення рэспублікан-скага ўнітарнага прадпрыемства ”Вучэбна-доследная гаспадарка Беларускай дзяржаў-най сельскагаспадарчай акадэміі“, г.Горкі




Хвесько
Наталлю Іванаўну

загадчыка гаспадаркі дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад в.Добасна“ Кіраўскага раёна




Шкут
Тамару Якаўлеўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Александрыйскае“ Шклоўскага раёна




па Мінскай вобласці




Акуліч
Алену Валер’еўну

хатнюю гаспадыню, г.Барысаў




Белаш
Марыю Іванаўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Лоша-Агра“ Уздзенскага раёна

Бобка
Алену Анатольеўну

паштальёна Клецкага раённага вузла паштовай сувязі




Дзяхцяр
Ніну Георгіеўну

аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыем-ства ”Племянны завод Чырвоная зорка“ Клецкага раёна




Дробыш
Марыну Аляксандраўну

аператара машыннага даення адкрытага акцыянернага таварыства ”Рассвет Ленькі“ Слуцкага раёна




Дубовік
Алу Іванаўну

работніцу дзяржаўнай лесагаспадарчай установы ”Бярэзінскі лясгас“




Дударонак
Ангеліну Яўгеньеўну

хатнюю гаспадыню, г.Беразіно




Жасткову
Людмілу Уладзіміраўну

хатнюю гаспадыню, г.Узда




Іўчык
Ілону Валер’еўну

прадаўца магазіна Смалявіцкага раённага спажывецкага таварыства




Крывец
Алесю Вітальеўну

прыёмную маці аддзела адукацыі Уздзенскага райвыканкама




Лазаковіч
Ірыну Аляксандраўну

укладчыка-ўпакоўшчыка харчовай прадукцыі таварыства з абмежаванай адказнасцю ”Красненскі кансервавы камбінат“ Маладзечанскага раёна




Літвін
Тамару Міхайлаўну

аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Агра-фірма ”Лучнікі“ Слуцкага раёна




Локіць
Наталлю Міхайлаўну

кіраўніка кружка дзяржаўнай установы адукацыі ”Цэнтр дзіцячай творчасці г.Жодзіна“




Мальскую
Таццяну Раманаўну

аператара машыннага даення камунальнага сельскагаспадарчага вытворчага ўнітарнага прадпрыемства ”Эксперыментальная база імя Суворава“ Уздзенскага раёна




Мачэча
Таццяну Мікалаеўну

работніцу дзяржаўнай установы ”Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр медыцынскай экспертызы і рэабілітацыі“




Невяровіч
Вольгу Сяргееўну

разметчыка вытворчасці рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Маладзечанскі завод металаканструкцый“




Паутаву
Ніну Мікалаеўну

санітарку ўстановы аховы здароўя ”Радзільны дом Мінскай вобласці“




Пашкову
Святлану Анатольеўну

медыцынскую сястру следчага ізалятара № 1 упраўлення Дэпартамента выканання пакаранняў па г.Мінску і Мінскай вобласці




Рабовіч
Таісу Паўлаўну

кладаўшчыка склада гатовай прадукцыі завода будаўнічых канструкцый адкрытага акцыянернага таварыства ”Кіруючая кампанія холдынга ”Забудова“, Маладзечанскі раён




Рудакоўскую
Вольгу Генадзьеўну

швачку таварыства з абмежаванай адказнасцю ”Марк Фармэль“, г.Узда




Рэвоцька
Таццяну Эдуардаўну

агародніка адасобленага структурнага пад-раздзялення ”Цяплічная гаспадарка“ адкры-тага акцыянернага таварыства ”ДОРОРС“, Мінскі раён




Скорык
Святлану Анатольеўну

хатнюю гаспадыню, аграгарадок Калодзішчы Мінскага раёна




Ходар
Алу Анатольеўну

хатнюю гаспадыню, в.Аношкі Нясвіжскага раёна

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка

© 2017, Прэс-служба Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь