Бел
Галоўная   /  Дакументы і каментарыі
Указ № 208 ад 25 красавіка 2013 г.

Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi

За нараджэнне i выхаванне пяцi і больш дзяцей узнагародзiць ордэнам Мацi:

па Брэсцкай вобласці

Арцюх Наталлю Мікалаеўну – хатнюю гаспадыню, в.Краі Івацэвіцкага раёна

Бабко Тамару Сямёнаўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

Грыб Таццяну Васільеўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

Какадзэ Святлану Юозу – малодшую медыцынскую сястру ўстановы аховы здароўя ”Пінская цэнтральная бальніца“

Кірыловіч Любоў Пятроўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

Макоўчык Святлану Цярэнцьеўну – выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі ”Сярэдняя школа № 1 г.Белаазёрска“ Бярозаўскага раёна

Пашкавец Наталлю Сцяпанаўну – хатнюю гаспадыню, г.Пінск

Рабец Марыю Уладзіміраўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

Скрабец Алёну Рыгораўну – аператара машыннага даення сельскагаспадарчага вытворчага кааператыва ”Арлы“ Столінскага раёна

Стасевіч Марыю Сцяпанаўну – работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 39 г.Пінска“

Тарасевіч Марыю Міхайлаўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

Чынікайла Галіну Сцяпанаўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Альшаны Столінскага раёна

па Віцебскай вобласці


Дробат Таццяну Уладзіміраўну – работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 2 г.Оршы“

Івасішыну Таццяну Аляксандраўну – індывідуальнага прадпрымальніка, агра-гарадок Блізніца Полацкага раёна

Кантрыбуц Рыму Мікалаеўну – хатнюю гаспадыню, аграгарадок Старае Лядна Лепельскага раёна

Кулакову Вольгу Вячаславаўну – хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён г.Віцебска

Кулакову Надзею Сяргееўну – памочніка выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі ”Адаменскі яслі-сад ”Незабудка“ Лёзненскага раёна“

Пражывальскую Любоў Іванаўну – работніцу адкрытага акцыянернага таварыства ”Лантан“ Аршанскага раёна

Шарык Святлану Мікалаеўну – прыёмную маці аддзела адукацыі Чашніцкага райвыканкама

па Гомельскай вобласці

Ганчарэнка Людмілу Пятроўну – заатэхніка камунальнага сельскагаспадарчага ўнітарнага прадпрыемства ”Слабадское імя Леніна“ Мазырскага раёна

Кавалевіч Зінаіду Аўрамаўну – медыцынскую сястру Глушкавіцкай участковай бальніцы ўстановы аховы здароўя ”Лельчыцкая цэнтральная раённая бальніца“

Пугач Алену Віктараўну – настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Асарэвіцкі дзіцячы сад – базавая школа“ Брагінскага раёна

Траццякову Вераніку Анатольеўну – хатнюю гаспадыню, в.Клімаўка Гомельскага раёна

Хамлюк Наталлю Анатольеўну – загадчыка склада таварыства з абмежаванай адказнасцю ”Вудрэў“ Мазырскага раёна

Шлемянкову Жанну Анатольеўну – кладаўшчыка філіяла рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Гомельскі завод сельскагаспадарчага машынабудавання ”Гомсельмаш“ ”Гомельскі завод самаходных камбайнаў“

па Гродзенскай вобласці

Кавалёву Эмілію Іванаўну – прыёмную маці ўпраўлення адукацыі Навагрудскага райвыканкама

Патурынскую Алену Пятроўну – эканаміста па працы філіяла гродзенскага рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі ”Гроднаэнерга“ – аграфірма ”Стары Дворац“

Сердзюкову-Нікіціч Алену Іванаўну – вагаўшчыка Мастоўскага раённага ўнітарнага сельскагаспадарчага прадпрыемства ”Мастаўчанка“

Яўхімік Аксану Яўгеньеўну – індывідуальнага прадпрымальніка, г.Слонім

па Магілёўскай вобласці

Шчэглову Людмілу Кірылаўну – работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 3 г.Слаўгарада“

па г.Мінску

Абрамовіч Вольгу Мікалаеўну – выхавальніка дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 369 г.Мінска“

Аверыну Наталлю Іванаўну – хатнюю гаспадыню, Кастрычніцкі раён

Анціпарук Аксану Паўлаўну – вадзіцеля тралейбуса філіяла ”Тралейбусны парк № 4“ камунальнага транспартнага ўнітарнага прадпрыемства ”Мінсктранс“

Герасімаву Вольгу Аркадзьеўну – хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён

Заяц Алену Аляксандраўну – хатнюю гаспадыню, Маскоўскі раён

Квачову Наталлю Генадзьеўну – машыніста мыйных машын сталовай дзяржаўнай установы адукацыі ”Сярэдняя школа № 114 г.Мінска імя Сімона Болівара“

Лісачэнка Ірыну Пятроўну – выхавальніка дзіцячай дашкольнай установы № 242 Партызанскага раёна г.Мінска рэспубліканскага ўнітарнага прадпрыемства ”Мінскі трактарны завод“

Ляўковіч Кацярыну Уладзіміраўну – хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён

Ніціеўскую Алену Аляксееўну – афарміцеля гатовай прадукцыі сумеснага адкрытага акцыянернага таварыства ”Камунарка“

Новікаву Ірыну Мікалаеўну – эканаміста аддзела эканомікі і арганізацыі працы адкрытага акцыянернага таварыства ”Мінсккантракт“

Панамарову Кацярыну Мікалаеўну – работніцу дзяржаўнага даччынага ўнітарнага прадпрыемства ”Жыллёва-эксплуатацыйная служба № 81 ЖРЭА № 1 Фрунзенскага раёна г.Мінска“

Папкоўскую Анжаліку Збігнеўну – хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён

Рогач Святлану Міхайлаўну – повара асобнага структурнага падраздзя-лення ”Магазін ”Прэстан“ сумеснага тава- рыства з абмежаванай адказнасцю ”Арвітфуд“

Сацэвіч Ірыну Уладзіміраўну – намесніка дырэктара замежнага прыватнага транспартна-турысцкага ўнітарнага прадпрыемства ”БелЕўралайнс“

Талстую Вольгу Аляксандраўну – работніцу дзяржаўнай установы адукацыі ”Яслі-сад № 391 г.Мінска“

Тарасаву Валянціну Андрэеўну – перакладчыка рэлігійнай арганізацыі ”Сястрынства ў гонар прападобнамучаніцы вялікай княгіні Елісаветы ў в.Лысая Гара Мінскага раёна Мінскай епархіі Беларускай праваслаўнай царквы“

Тугай Алену Мікалаеўну – хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка
© 2017, Прэс-служба Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь