Аб узнагароджанні
За шматгадовую плённую працу, узорнае выкананне службовых абавязкаў, асабістую мужнасць і адвагу, праяўленыя ў барацьбе са злачыннасцю і пры ліквідацыі надзвычайных сітуацый, выключныя дасягненні ў сельскай гаспадарцы, заслугі ў развіцці сферы абслугоўвання насельніцтва, навукі, адукацыі, культуры і спорту:
1. Узнагародзіць:
ордэнам Айчыны IІ ступені | |||
Мароза Юрыя Дзмітрыевіча | – | генеральнага дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства ”Белавежскі“
| |
ордэнам ”За службу Радзіме“ III ступені | |||
Дзенісенку Вадзіма Іванавіча | – | камандуючага сіламі спецыяльных аперацый Узброеных Сіл, генерал-маёра | |
Шадуру Вадзіма Яўгенавіча | – | камандзіра 103-й асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай брыгады Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Якуніна Аляксея Валер’евіча | – | намесніка начальніка Дэпартамента – начальніка 3-га ўпраўлення Дэпартамента транспартнага забеспячэння Міністэрства абароны, палкоўніка | |
ордэнам ”За асабістую мужнасць“ | |||
Сліборскага Андрэя Васільевіча | – | старшага пажарнага пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Крупскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, старшыну ўнутранай службы (пасмяротна) | |
Шыманскага Аляксандра Віктаравіча | – | начальніка каравула пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Крупскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, лейтэнанта ўнутранай службы (пасмяротна) | |
ордэнам Пашаны | |||
Таніна Леаніда Віктаравіча | – | галоўнага саветніка закрытага акцыянернага таварыства ”Галаграфічная індустрыя“ | |
медалём ”За адвагу“ | |||
Воранава Яўгенiя Паўлавiча | – | старшага інструктара – начальніка разведвальна-вадалазнага аддзялення iнжынерна-сапёрнай роты 103-й асобнай гвардзейскай паветрана-дэсантнай брыгады Узброеных Сiл, старшага прапаршчыка | |
медалём ”За адзнаку ў воінскай службе“ | |||
Буснюка Уладзіміра Паўлавіча | – | начальніка штаба – першага намесніка камандзіра 382-га асобнага гвардзейскага дэсантна-штурмавога батальёна 38-й асобнай гвардзейскай дэсантна-штурмавой брыгады Узброеных Сіл, маёра | |
Бякрэня Дзмітрыя Лявонцьевіча | – | намесніка камандзіра па ідэалагічнай рабоце – начальніка аддзялення ідэалагічнай работы 11-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, падпалкоўніка | |
Васілеўскага Алега Уладзіміравіча | – | начальніка аператыўнага аддзялення – намесніка начальніка штаба 8-й брыгады радыяцыйнай, хімічнай і біялагічнай аховы Узброеных Сіл, маёра | |
Жылінскага Юрыя Мікалаевіча | – | камандзіра танкавага батальёна 120-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, маёра | |
Каверына Канстанціна Мікалаевіча | – | камандзіра 65-й аўтамабільнай брыгады транспартных войскаў, падпалкоўніка | |
Кільчэўскага Віталія Фрыдрыхавіча | – | намесніка камандзіра па ўзбраенні – начальніка тэхнічнай часці 6-й асобнай гвардзейскай механізаванай брыгады Заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Куцаева Аляксандра Уладзіміравіча | – | намесніка начальніка 3-га ўпраўлення галоўнага аператыўнага ўпраўлення Генеральнага штаба Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Марцінчыка Дзмітрыя Мікалаевіча | – | камандзіра 258-га асобнага батальёна аховы і абслугоўвання Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання Узброеных Сіл, маёра | |
Мысліцкага Дзмітрыя Віктаравіча | – | начальніка аператыўнага аддзялення – намесніка начальніка штаба 5-й асобнай брыгады спецыяльнага прызначэння Узброеных Сіл, падпалкоўніка | |
Сароку Андрэя Васільевіча | – | намесніка камандзіра 115-га зенітнага ракетнага палка Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка | |
Слабкоўскага Аляксандра Мікалаевіча | – | памочніка начальніка акадэміі па фінансавым забеспячэнні – начальніка фінансавага аддзела ўстановы адукацыі ”Ваенная акадэмія Рэспублікі Беларусь“, палкоўніка | |
Федарэнку Аляксандра Пятровіча | – | намесніка камандзіра 116-й гвардзейскай штур-мавой авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Чэрынава Алега Іванавіча | – | начальніка 3656-й базы захоўвання сродкаў сувязі Узброеных Сіл, палкоўніка | |
Шастака Віталія Іванавіча | – | начальніка ўпраўлення ракетна-артылерыйскага ўзбраення Міністэрства абароны, палкоўніка | |
Шчыпунова Яўгенія Аляксандравіча | – | старшага штурмана – начальніка штурманскай службы 50-й змешанай авіяцыйнай базы Ваенна-паветраных сіл і войскаў супрацьпаветранай абароны Узброеных Сіл, падпалкоўніка | |
Юдзіна Канстанціна Сяргеевіча | – | начальніка штаба – першага намесніка камандзіра 2-га батальёна радыёперашкод 228-га асобнага палка радыёэлектроннай барацьбы Узброеных Сіл, маёра | |
медалём ”За адзнаку ў ахове грамадскага парадку“ | |||
Курылік Вольгу Міхайлаўну | – | старшага інспектара мытнага паста ”Варшаўскі мост“ Брэсцкай мытні | |
медалём ”За адзнаку ў ахове дзяржаўнай граніцы“ | |||
Папова Дзмітрыя Сяргеевіча | – | начальніка аддзела ўпраўлення вайсковай часці 1250 пагранічнай службы, падпалкоўніка | |
медалём ”За адзнаку ў папярэджанні і ліквідацыі надзвычайных сітуацый“ | |||
Банькоўскага Вячаслава Анатольевіча | – | камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Гродзенскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, прапаршчыка ўнутранай службы | |
Будкоўскага Паўла Алегавіча | – | начальніка дзяжурнай змены вучэбнай пажарнай аварыйна-выратавальнай часці Гомельскага філіяла дзяржаўнай установы адукацыі ”Універсітэт грамадзянскай абароны Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, капітана ўнутранай службы | |
Маркушэўскага Ігара Валянцінавіча
| – | камандзіра аддзялення пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 3 Крупскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Мінскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, прапаршчыка ўнутранай службы | |
Мядзведзеву Алену Мікалаеўну | – | выратавальніка-фельчара медыцынскай службы пажарнага аварыйна-выратавальнага атрада ўстановы ”Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, сяржанта ўнутранай службы | |
Сярболіна Валянціна Мікалаевіча | – | пажарнага пажарнага аварыйна-вырата-вальнага паста № 14 Гарадоцкага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Віцебскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, прапаршчыка ўнутранай службы | |
Цітова Мікалая Яўгеньевіча | – | намесніка начальніка па аператыўна-тактычнай рабоце Пінскага гаррайаддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Брэсцкае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, падпалкоўніка ўнутранай службы | |
Шуранкова Валерыя Уладзіміравіча | – | старшага памочніка начальніка штаба ліквідацыі надзвычайных сітуацый Магілёўскага гарадскога аддзела па надзвычайных сітуацыях установы ”Магілёўскае абласное ўпраўленне Міністэрствапа надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, маёра ўнутранай службы | |
Шчыглінскага Сяргея Віктаравіча | – | начальніка дзяжурнай змены пажарнай аварыйна-выратавальнай часці № 1 Ваўкавыскага раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях установы адукацыі ”Гродзенскае абласное ўпраўленне Міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь“, капітана ўнутранай службы | |
медалём ”За працоўныя заслугі“ | |||
Горбача Аляксандра Аляксандравiча | – | дырэктара адкрытага акцыянернага таварыства ”Гомельскi радыёзавод“ | |
Давыдаву Галіну Уладзіміраўну | – | галоўнага інспектара аддзела інфармацыйных тэхналогій і інфармацыйнай бяспекі Мінскай рэгіянальнай мытні | |
Ляйко Юрыя Аляксандравіча | – | дырэктара ўстановы адукацыі ”Мінскі дзяржаўны каледж мастацтваў“ | |
Раманюка Лявонція Іванавіча | – | намесніка начальніка карэспандэнцкага аддзела дзяржаўнай установы ”Ваеннае інфармацыйнае агенцтва Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь ”Ваяр“ | |
медалём Францыска Скарыны | |||
Атрашкевіч Алену Віктараўну | – | выкладчыка ўстановы адукацыі ”Мінскі дзяржаўны каледж мастацтваў“ | |
Доніна Барыса Ільіча | – | вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы ”Мінскі абласны драматычны тэатр“ | |
Харычкаву Алену Уладзіміраўну | – | вучонага сакратара дзяржаўнай установы ”Мемарыяльны комплекс ”Брэсцкая крэпасць-герой“ | |
Чыжык Аляксандру Яўгеньеўну | – | артыста балета (саліста) – вядучага майстра сцэны дзяржаўнай тэатральна-відовішчнай установы ”Нацыянальны акадэмічны тэатр оперы і балета Рэспублікі Беларусь“ |
2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
”Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь“ | ||
Булойчыку Васілію Міхайлавічу
| – | начальніку навукова-даследчага цэнтра мадэліравання ваенных дзеянняў установы адукацыі ”Ваенная акадэмiя Рэспублiкi Беларусь“ |
Савенку Сяргею Аляксандравічу
| – | галоўнаму навуковаму супрацоўніку навукова-даследчага ўпраўлення дзяржаўнай установы ”Навукова-даследчы інстытут Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь“ |
”Заслужаны настаўнік Рэспублікі Беларусь“ | ||
Слаіну Якаву Іосіфавічу | – | настаўніку матэматыкі дзяржаўнай установы адукацыі ”Магілёўская гарадская гімназія № 1“ |
”Заслужаны лесавод Рэспублікі Беларусь“ | ||
Бамбізе Сцяпану Мікалаевічу | – | генеральнаму дырэктару дзяржаўнай прыродаахоўнай установы ”Нацыянальны парк ”Прыпяцкі“ |
”Заслужаны работнік сферы абслугоўвання Рэспублікі Беларусь“ | ||
Стрэльчанка Нэлі Міхайлаўне | – | намесніку дырэктара па камерцыйнай рабоце адкрытага акцыянернага таварыства ”Мінбакалея- гандаль“ |
”Заслужаны спецыяліст Узброеных Сіл Рэспублікі Беларусь“ | ||
Мажылоўскаму Ігару Уладзіміравічу | – | памочніку Міністра абароны па пытаннях ваеннай эканомікі і фінансах – начальніку галоўнага фінансава-эканамічнага ўпраўлення Міністэрства абароны, генерал-маёру |
”Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь“ | ||
Шубаеву Жуматаю Маратавічу | – | трэнеру-выкладчыку па барацьбе вольнай дзяржаўнай установы ”Гродзенскі абласны комплексны цэнтр алімпійскага рэзерву“ |
Шулікіну Васілію Іванавічу | – | старшаму трэнеру-выкладчыку па скачках на батуце дзяржаўнай вучэбна-спартыўнай установы ”Віцебская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 1“ |
”Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь“ | ||
Кушніру Антону Сяргеевічу | – | спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды Рэспублікі Беларусь па фрыстайле ўстановы ”Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па фрыстайле“
|
Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь А.Лукашэнка